Ağız, Diş ve Çene Cerrahi

Klinik Hakkında


Kliniğimiz modern cihazlarla donatılmış olup muayene polikliniği, lokal ve genel ameliyathanesi, yataklı  servisi mevcuttur.Yataklı Servisimizde  engelli ve izolasyon gerektiren ve mahkum hastalar için donanımlı odalar düzenlenmiştir.

Kliniğimizde uzman ve deneyimli diş hekimlerimiz hizmet vermektedir.

Ağız Diş Çene Cerrahisi ameliyathanesinde lokal ve genel anestezi ile;
                                       

-implant uygulaması,

-minör ve majör cerrahi girişimleri

-kist,

-travma,

-gömük diş çekimi,

-çene kırığı,

-rezeksiyon vb.  

mental retarde (zihinsel engelli) hastaların tedavileri yapılmaktadır.

 Hastaların muayene ve acil tedavileri aynı gün içerisinde tamamlanmakta ve daha sonra yapılacak tedavileri için randevuları planlanmaktadır.

Fiziksel ve zihinsel uyum yetersizliği olan bu tür hastaların lokal anestezi ile yapılan tedavi işlemlerinde hem hasta hem de doktoru açısından zorluklarla karşılaşılmaktadır. Uyum gösteren mental retarde hastaların tedavileri lokal anestezi altında yada sedasyon desteği ile yapılmaktadır. Uyum gösteremeyen ağır Zihinsel veya fiziksel engellilerin tedavileri genel anesteziyle yapılmaktadır.

Mental retarde hastalara genel anestezi altında, diş çekimi , diş tedavisi, diş taşı temizliği aynı seansta yapılır.

Hastanemize başvuran engelli hastalarımız öncelikle yataklı servisimize yatırılmakta, gerekli tetkikler yapıldıktan sonra genel anestezi altında diş ve çene ile ilgili her türlü tedavileri yapılmaktadır. Tedavi sonrası hastalar, yataklı servisimizde takip edildikten sonra taburcu edilir.


18 Nisan 2022